Skip to content

Copywriting IT – techniczne i eksperckie

Copywriter IT, czyli ktoś, kto tworzy techniczne, eksperckie, blogowe i inne teksty dla branży nowoczesnych technologii, programowania i rozwoju oprogramowania komputerowego. Sprawnie. Xpressowo. Wygodnie. Na pewno. Tak działamy. Dowozimy jakość i zapewniamy bezpłatną konsultację przy długofalowej współpracy.

Teksty SEO

25 zł / 1000 zzs

Teksty na bloga IT

70 zł / 1000 zzs

Opisy produktów i stron

40 zł / 1000 zzs

Optymalizacja SEO

20 zł / 1000 zzs

* copywriting cennik dotyczy cen netto

* zzs – znaki ze spacjami

To też zapewniamy

Długofalowe projekty

wycena indywidualna

Content marketing

od 1500 zł / miesiąc

W tej cenie dowozimy

Podwójna weryfikacja

stylistyczna

Przeniesienie praw

autorskich

Bezpłatna konsultacja

30 minut / miesiąc

Copywriter IT do usług

Branża informatyczna ma swoją specyfikę. Związana jest przede wszystkim z zawiłością pojęć, które trzeba opisać i wyjaśnić. Charakter komunikacji musi być więc wyjątkowo dobrze dobrany do grupy odbiorców. Czyli inaczej należy pisać dla kompletnego laika, inaczej dla osób z zaawansowaną wiedzą teoretyczną i jeszcze inaczej dla programistów. Poziom wiedzy odbiorcy może być wyjątkowo zróżnicowany. Stąd konieczność poznania, kim są i co wiedzą Twoi odbiorcy. 

Tym właśnie powinien się zająć dobry copywriter IT. Powinien Ci podpowiedzieć, jak masz się komunikować na swojej stronie, blogu czy w folderach reklamowych. Dlatego zapewniamy bezpłatną konsultację i zachęcamy do wypełnienia briefu. Zależy nam na tym, aby pisać dobrze i skutecznie.

To dlatego po prostu dowozimy jakość.

Copywriting IT

Co obejmuje copywriting IT? Przekrój tematyczny i rodzajowy jest naprawdę szeroki. Wszystko zależy od celu, jaki tekst ma osiągnąć. Weźmy kilka przykładów (z branży wziętych):

  • sprzedajesz oprogramowanie dla firm – Twoim odbiorcą więc jest albo ktoś z niewielką wiedzą techniczną albo ktoś z średnio-zaawansowaną wiedzą. Tym samym teksty muszą być napisane prostym językiem, najlepiej ze słowniczkiem użytych pojęć;
  • jesteś w branży oprogramowania bezpieczeństwa – Twoim odbiorcą jest więc ktoś, kto już ma pojęcie z zakresu IT. Twoim zadaniem jest stworzenie wizerunku profesjonalisty. Teksty powinny być więc uzbrojone w specjalistyczne sformułowania. Po to, abyś objawił się swojemu klientowi jako profesjonalista. Bo przecież nim jesteś, prawda?

To tylko dwa z możliwych przykładów. Pamiętaj też o tym, że dobry copywriter IT dowiezie Ci teksty dopasowane do odbiorców zarówno na stronę internetową, do sklepu internetowego, na bloga, jak i na landing page’a. Również treści pisane na potrzeby pozycjonowania muszą mieć odpowiedni charakter i uwzględniać specyfikę branży IT.

Teksty dla branży IT

W xpresswriting.com wiemy, że copywriting IT musi być odpowiednio skrojony na miarę Twojej marki. Jeszcze przed współpracą wspólnie ustalamy, jakie są cele, kim jest odbiorca i co tak naprawdę chcesz osiągnąć. Jeśli takich celów będzie kilka, wspólnie ustalimy, które z nich są priorytetowe. Zależy nam, abyś osiągnął sukces. Chcemy Ci w tym pomóc.

Technical writing a creative writing

Specyfika branży sprawia, że w gruncie rzeczy copywriter IT to ktoś, kto dobrze się czuje w segmencie technical writing. O trudnych zagadnieniach trzeba umieć pisać. Często osoba pisząca może posiadać tzw. “klątwę wiedzy”. Czyli skoro dla niego pewne zjawiska czy pojęcia są oczywiste i proste, to dla odbiorców również tak jest.

Otóż nie. Tak nie jest.

Szczególnie gdy chcesz docierać do szerokiego grona odbiorców, którzy posiadają wiedzę na różnym stopniu zaawansowania. Warto więc pisać w prosty sposób, nawet jeśli tekst dotyczy bardzo skomplikowanych zjawisk. To poniekąd łączy technical writing z creative writing. To drugie pojęcie dotyczy umiejętności kreatywnego opisywania rzeczywistości. Ta kreatywność przyda się, aby w sposób obrazowy i możliwie jak najprostszy opisać nawet największemu laikowi, jak działa Twoje oprogramowanie.

No chyba, że piszesz do programistów. Oni lubią specjalistyczną terminologię. Nią również umiemy się posługiwać.

Dwuetapowa weryfikacja copywritingu IT

Każdy tekst przechodzi u nas dwuetapową weryfikację. Na czym to polega? A no na tym, że zanim Ci go odeślemy, musi zostać dwukrotnie sprawdzony pod kątem naszych wytycznych, jak i literówek czy stylistyki. Mierzymy Post Editing Effort, który jest wskaźnikiem mówiącym o tym, ile czasu copywriter poświęcił na edycję tekstu, zanim odesłał go do weryfikacji. W dalszej kolejności każdy tekst trafia do Weryfikatora, który poddaje go dalszym zabiegom stylistycznym. 

Copywriter IT do usług

Pomagamy branży IT komunikować się ze światem