Skip to content

Copywriting IT – techniczne i eksperckie

Copywriter IT, czyli ktoś, kto tworzy techniczne, eksperckie, blogowe i inne teksty dla branży nowoczesnych technologii, programowania i rozwoju oprogramowania komputerowego. Sprawnie. Xpressowo. Wygodnie. Na pewno. Tak działamy. 

Dowozimy jakość i zapewniamy bezpłatną konsultację przy długofalowej współpracy.

tlo2
Ceny jak na dłoni

Na tym się znamy:

systemy CMS

np. WordPress, Joomla! czy Drupal

języki programowania

np. C#, C++, Go, PHP, JavaScript czy Python

technologie

np. sztuczna inteligencja czy klucze API

integracje

np. dla branży e-commerce

cyberbezpieczeństwo

np. sektor administracyjny

publicystyka o IT

np. ustawa o sygnalistach

Co obejmuje copywriting IT?

Przekrój tematyczny i rodzajowy jest naprawdę szeroki. Wszystko zależy od celu, jaki tekst ma osiągnąć. Weźmy kilka przykładów (z branży wziętych):

  • sprzedajesz oprogramowanie dla firm – Twoim odbiorcą więc jest albo ktoś z niewielką wiedzą techniczną albo ktoś z średnio-zaawansowaną wiedzą. Tym samym teksty muszą być napisane prostym językiem, najlepiej ze słowniczkiem użytych pojęć;
  • jesteś w branży oprogramowania bezpieczeństwa – Twoim odbiorcą jest więc ktoś, kto już ma pojęcie z zakresu IT. Twoim zadaniem jest stworzenie wizerunku profesjonalisty. Teksty powinny być więc uzbrojone w specjalistyczne sformułowania. Po to, abyś objawił się swojemu klientowi jako profesjonalista. Bo przecież nim jesteś, prawda?

To tylko dwa z możliwych przykładów. Pamiętaj też o tym, że dobry copywriter IT dowiezie Ci teksty dopasowane do odbiorców zarówno na stronę internetową, do sklepu internetowego, na bloga, jak i na landing page’a. Również treści pisane na potrzeby pozycjonowania muszą mieć odpowiedni charakter i uwzględniać specyfikę branży IT.

Zaufali nam (i są szczęśliwi)

245020007_211444887726518_4965462026361632253_n
log_systems_color@10x
logo-skandpol-1-300x138
thumbnail
thumbnail (1)

xPressowy cennik

Teksty SEO

od 15 zł / 1000 zzs

Teksty na bloga

od 30 zł / 1000 zzs

Teksty sprzedażowe

od 35 zł / 1000 zzs

Teksty na landing page

od 500 zł / landing

Copywriting IT

od 40 zł / 1000 zzs

UX copywriting

od 40 zł / 1000 zzs

E-commerce

od 30 zł / zzs

Copywriting biznesowy

od 35 zł / 1000 zzs

Copywriting Facebook

25 zł / post lub reklama

Research słów kluczowych

od 15 zł do 225 zł

Opisy meta tagów

15zł / title i description

Ponadto zapewniamy

Długofalowe projekty

wycena indywidualna

Content marketing

od 1500 zł / miesiąc

W cenie otrzymujesz

Podwójna weryfikacja

stylistyczna

Przeniesienie praw

autorskich

Bezpłatna konsultacja

30 minut / miesiąc

lub napisz do nas

Copywriter IT do usług

Branża informatyczna ma swoją specyfikę. Związana jest przede wszystkim z zawiłością pojęć, które trzeba opisać i wyjaśnić. Charakter komunikacji musi być więc wyjątkowo dobrze dobrany do grupy odbiorców. Czyli inaczej należy pisać dla kompletnego laika, inaczej dla osób z zaawansowaną wiedzą teoretyczną i jeszcze inaczej dla programistów. Poziom wiedzy odbiorcy może być wyjątkowo zróżnicowany. Stąd konieczność poznania, kim są i co wiedzą Twoi odbiorcy. 

Tym właśnie powinien się zająć dobry copywriter IT. Powinien Ci podpowiedzieć, jak masz się komunikować na swojej stronie, blogu czy w folderach reklamowych. Dlatego zapewniamy bezpłatną konsultację i zachęcamy do wypełnienia briefu. Zależy nam na tym, aby pisać dobrze i skutecznie.

TO DLATEGO PO PROSTU DOWOZIMY JAKOŚĆ.

Teksty dla branży IT – od agencji

W xpresswriting.com wiemy, że copywriting IT musi być odpowiednio skrojony na miarę Twojej marki. Jeszcze przed współpracą wspólnie ustalamy, jakie są cele, kim jest odbiorca i co tak naprawdę chcesz osiągnąć. Jeśli takich celów będzie kilka, wspólnie ustalimy, które z nich są priorytetowe. Zależy nam, abyś osiągnął sukces. Chcemy Ci w tym pomóc.

Technical writing a creative writing

Specyfika branży sprawia, że w gruncie rzeczy copywriter IT to ktoś, kto dobrze się czuje w segmencie technical writing. O trudnych zagadnieniach trzeba umieć pisać. Często osoba pisząca może posiadać tzw. “klątwę wiedzy”. Czyli skoro dla niego pewne zjawiska czy pojęcia są oczywiste i proste, to dla odbiorców również tak jest.

Otóż nie. Tak nie jest.

Szczególnie gdy chcesz docierać do szerokiego grona odbiorców, którzy posiadają wiedzę na różnym stopniu zaawansowania. Warto więc pisać w prosty sposób, nawet jeśli tekst dotyczy bardzo skomplikowanych zjawisk. To poniekąd łączy technical writing z creative writing. To drugie pojęcie dotyczy umiejętności kreatywnego opisywania rzeczywistości. Ta kreatywność przyda się, aby w sposób obrazowy i możliwie jak najprostszy opisać nawet największemu laikowi, jak działa Twoje oprogramowanie.

No chyba, że piszesz do programistów. Oni lubią specjalistyczną terminologię. Nią również umiemy się posługiwać.

Dwuetapowa weryfikacja copywritingu IT

Każdy tekst przechodzi u nas dwuetapową weryfikację. Na czym to polega? A no na tym, że zanim Ci go odeślemy, musi zostać dwukrotnie sprawdzony pod kątem naszych wytycznych, jak i literówek czy stylistyki. Mierzymy Post Editing Effort, który jest wskaźnikiem mówiącym o tym, ile czasu copywriter poświęcił na edycję tekstu, zanim odesłał go do weryfikacji. W dalszej kolejności każdy tekst trafia do Weryfikatora, który poddaje go dalszym zabiegom stylistycznym. 

Content marketing dla branży IT

IT to coś więcej, niż dokumentacja techniczna i wdrożenia. Coś o tym wiemy. Pisanie tekstów dla tego sektora mają również cel stricte marketingowy. Opisujemy nowoczesne produkty i rozwiązania, a także staramy się przekonać klientów, że warto w nie zainwestować.

Dowozimy też kompleksowe rozwiązania w zakresie content marketingu dla firm IT. Poprowadzimy bloga w sposób merytoryczny, dbając o generowanie sprofilowanego ruchu na stronę. Sami wykorzystujemy nowoczesne technologie, dzięki czemu nasz czas pracy jest efektywny a koszty – optymalne.

Teksty SEO w IT? To ma znaczenie!

Skoro szukasz kogoś od tekstów, to pewnie masz stronę www. Skoro tak jest, to warto zapewnić jej lepszą widoczność w wyszukiwarce Google. No i tu wkracza oferta na teksty SEO.

Takie teksty to nic innego jak treści, które mają za zadanie poprawić widoczność strony w wyszukiwarce. Takie teksty opierają się na słowach kluczowych, które użytkownicy wpisują w wyszukiwarkę. Dzięki temu, że takie teksty są odpowiednio dobrane i napisane, strona ma większe szanse na pojawienie się w wynikach wyszukiwania.

Aby jednak tak się stało, musisz mieć pewność, że twoje teksty są naprawdę dobrej jakości. Takich treści też zazwyczaj jest sporo, więc i czas realizacji ma znaczenie. Tak się składa, że korzystamy z nowoczesnych silników AI, a efekty ich pracy poddajemy ludzkiej weryfikacji. Stąd masz pewność, że zlecenie dowieziemy Ci na czas i zapewnimy Ci treści, które będą brzmieć naturalnie, będą poprawne językowo, a i niekiedy nawet będą sprzedawać.

Teksty reklamowe, e-commerce i… oferty pracy

Teksty reklamowe, e-commerce i oferty pracy mają jedną wspólną cechę: wszystkie używają języka perswazyjnego, próbując przekonać czytelnika do czegoś.

Język perswazyjny ma za zadanie wpłynąć na emocje, logikę lub zachowanie czytelnika. Jest on często używany w reklamie, aby nakłonić ludzi do kupna produktu, zapisania się do usługi lub kliknięcia na reklamę. Strony e-commerce również używają języka perswazyjnego, aby skłonić ludzi do kupowania od nich przedmiotów. I wreszcie, wiele ofert pracy używa języka perswazyjnego, aby skłonić ludzi do ubiegania się o dane stanowisko.

Damy Ci xtremalne copy, które wyniosą Twój biznes na zupełnie inny level.